Potencjalny inwestorze

Czy zastanawiałeś się kiedyś co stoi na przeszkodzie aby w internecie znajdowała się instrukcja np. "jak samemu zbudować dom?" Wszystkie szczegóły takiej budowy, łącznie z projektem. Tak żeby człowiek w miarę rozgarnięty, mógł być niezależny, i sam sobie taki dom ze szwagrem zbudować.

Przykładowo, po wpisaniu hasła: "Jak zbudować dom" w google.com i na youtube.com wyskakują filmy których wspólną cechą jest to, że:

1. Na ich podstawie nie da się zbudować domu

2. Delikatnie rzecz ujmując wprowadzają w błąd.

3. Komentarze pod filmami również wprowadzają w błąd.

4. Im bardziej film w przemyślny sposób jest "zwodniczy" tym wyżej jest w wynikach wyszukiwania.

Sprawdzilem również inne "branże", np: naprawa samochodów i sytuacja jest podobna.

Zastanawiasz się zapewne czy nie istnieją jakieś inne portale poza google.com i youtube.com gdzie można znaleźć odpowiednie praktyczne porady. Np. branżowe porady dotyczące napraw elektornicznych. Otóż istnieją , ale sytuacja jest podobna. Czyli promowane są treści niczego nie wyjaśniające.

Istnieją również portale które zawierają płatne porady. Są to zazwyczaj portale amerykańskie takie jak np: Udemy.com. Portale tego typy zawierają jednak porady dotyczące obszarów związanych z informatyką i szkoleniami. Są jeszcze płatne portale zawierające umiejętności praktyczne ale jest to np: szydełkowanie, układanie bukietów z kwiatów, robiernie origami itp.

Stąd pomysł na "kantorwiedzy.pl". Który w zamyśle ma zawierać informacje tanie ale płatne, przydatne np. "budowa domu" i prawdziwe.

Dla użytkowników umieszczających filmy na "kantorwiedzy.pl, zasady są proste. Podaje się numer konta i co miesiąc otrzymuje się przelew za zarobione pieniądze. Nie ma żadnych reklam i tego typu wymysłów.

Opłaty są niewielkie, do 10 pln, ponieważ użytkownik oglądający podejmuje decyzję o zapłacie niejako "w ciemno".

1. Na podstawie opinii innych, którzy obejrzeli film.

2."Reklamy", czyli filmu który zachęca do obejrzenia filmu zasadniczego ale nie zawiera kluczowych treści.

3.Oraz ewentualnie na podstawie np: załączonego projektu domu w pliku pdf.

Promowane są opinie które zbierają najwięcej "lajków". Opinie wydać może tylko urzytkownik który zapłacił za film , w związku z czym mocno utrudnione jest manipulowanie opiniami.

Podsumowując: Firma ma zarabiać na prowizji od zarobionych przez użytkowników kwot. W zalewie kłamstwa w intrnecie "kantorwiedzy.pl" ma zawierać prawdę. Sam oceń czy taki produkt ma szansę na biznesowy sukces. Jeżli tak myślisz, zachęcam do kontaktu. Porozmawiamy o udziałąch , pieniądzach, promocji portalu itp. Ja Nie bardzo się znam na marketingu i genaralnie na biznesie.